Rzeszów: Letnie Ogrody Literackie - spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

  • 25-07-2021
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Letnie Ogrody Literackie - spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie na spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem. Wydarzenie zorganizowane w ramach akcji "Atrakcje na wakacje" odbędzie się 25 lipca 2021 r. o godz. 16.00 w Ogrodach Bernardyńskich przy alei Józefa Piłsudskiego.

Jarosław Kret - dziennikarz, fotoreporter, prezenter prognozy pogody, pasjonat podróży oraz autor książek podróżniczych.

Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 1987-1988 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim, od 1992 roku pracuje jako dziennikarz w prasie, radiu i telewizji. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic”. Telewidzom dał się poznać jako nietuzinkowy prezenter prognozy pogody oraz autor cyklicznych programów podróżniczych ("Klub Podróżników", "Planeta według Kreta", "Podróże z barometrem", "Polska według Kreta"). Popularność przyniosły mu także książki poświęcone m.in. krajom Bliskiego Wschodu, Madagaskarowi i Indiom ("Mój Egipt", "Moja Ziemia Święta", "W Ziemi Świętej", "Mój Madagaskar", "Moje Indie", "Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem").

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 185 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij