Dębica: Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem

• 24-06-2021
Dębica: Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem MiPBP w Dębicy

Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike 2020, spotka się 24 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 z czytelnikami i miłośnikami literatury fantasy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy (ul. Akademicka 10). Na spotkanie zapraszają Burmistrz Miasta Dębicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Dyskusyjny Klub Książki. Wejściówki odbierać można od 16 czerwca w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży.

Radek Rak, właśc. Radosław Rak (ur. 1987 w Dębicy). Polski pisarz fantastyki oraz lekarz weterynarii, pracuje w swoim zawodzie. Lokalny patriota, miłośnik gór, zwłaszcza Beskidu Niskiego. Publikował w "Fantastyce", "Lampie" i e-zinie "Esensja". W 2014 roku debiutował książką "Kocham Cię, Lilith". Dwa lata później wydał powieść "Puste niebo", która otrzymała Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2019 roku ukazała się świetnie przyjęta "Baśń o wężowym sercu albo wtórne słowo o Jakóbie Szeli". Książka, w której świat rzeczywisty miesza się ze snami, legendami i wyobrażeniami, kolejny raz udowadnia, jak bogatą wyobraźnię ma jej autor i jak dobrze posługuje się literackim językiem, tworząc poetycką prozę balansującą na przecięciu jawy i snu. W 2020 roku "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" uhonorowana została Nagrodą Literacką Nike.

Źródło: MiPBP w Dębicy