Rzeszów: Spotkanie online z ilustratorką Gabrielą Cichowską

• 22-04-2021
Rzeszów: Spotkanie online z ilustratorką Gabrielą Cichowską WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza 22 kwietnia 2021 r. o godz. 10.00 na  "Urodziny Misia" - spotkanie online z ilustratorką Gabrielą Cichowską.

Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Obowiązuje rejestracja na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/-urodziny-misia-spotkanie-z-gabriela-cichowska/register

Wstęp na spotkanie jest wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Spotkanie dofinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Gabriela Cichowska - urodziła się w 1984 roku w Rzeszowie. Zajmuje się grafiką, malarstwem i ilustracją książkową. Studiowała na Akademii Sztuki Pięknej w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego (rysunek) oraz w pracowni prof. Stanisława Tabisza (malarstwo). Dyplom obroniła w 2011 roku w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Stanisława Wejmana. Od 2011 roku jest pedagogiem na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii, Wyróżnienia na Biennale Internacional Ilustrarte Barreiro w Portugalii, I Nagrody w XVI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha. W 2014 roku artystka otrzymała Pokojową Nagrodę Gustava Heinemanna za ilustracje do książki Adama Jaromira "Ostatnie przedstawienie Pani Esterki", która opisuje życie Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Domu Sierot w Getcie Warszawskim.

WiMBP w Rzeszowie