Cieszanów: IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Bez-KRESY"

  • 15-03-2021
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Cieszanów: IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Bez-KRESY" MBP w Cieszanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie oraz Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie zapraszają do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Bez-KRESY".

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy (autorzy przed debiutem oraz po debiucie, pod warunkiem, że wydali nie więcej niż dwie książki poetyckie posiadające numer ISBN, zdobywcy I nagrody oraz nagrody specjalnej w poprzednich edycjach "Bez-KRESÓW" wyłączeni są z udziału w konkursie na okres 5 lat), niezależnie od przynależności do związków i stowarzyszeń twórczych, którzy do 15 marca 2021 r. na adres organizatora prześlą zestaw 3 niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach wierszy. Tematyka utworów dowolna, mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego.

Organizatorzy oczekują prac w postaci maszynopisów lub wydruków komputerowych (rękopisy nie będą brane pod uwagę). Personalia oraz adres autora, numer telefonu i adres mailowy należy dołączyć w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem co prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy oraz do cytowania tych utworów w mediach bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego. Teksty nadesłane na Konkurs nie będą zwracane.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2021 r. Prace oceniać będzie jury powołane przez Organizatora, które przyzna nagrody i wyróżnienia pieniężne, a także nagrodę specjalną za wiersz związany z szeroko pojętą tematyką polskich Kresów i pogranicza wschodniego.

Szczegółowe informacje nt. konkursu dostępne są na stronie:

http://www.mbp.cieszanow.eu/nabor-do-iv-ogolnopolskiego-konkursu-poetyckiego-bez-kresy,1,701.html

Źródło: MBP w Cieszanowie

Czytany 81 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij