Rzeszów: Przyjmowanie kandydatur do Honorowej Nagrody Literackiej "Złote Pióro"

• 31-01-2021

Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie zachęca do zgłaszania kandydatur do Honorowej Nagrody Literackiej "Złote Pióro". Kandydatów mogą zgłaszać zarówno stowarzyszenia, instytucje i organizacje kultury, jak i osoby prywatne, termin zgloszeń mija 31 stycznia 2021 roku.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:
- za książkę poetycką
- za książkę prozatorską
- za blog lub wideoblog literacki
- za krytykę, dramat, esej, satyrę, scenariusz, literacki program radiowy bądź literacki program telewizyjny, a także za cenną działalność artystyczno-literacką, działalność samorządową na rzecz literatury, za szczególne osiągnięcia lub działalność, które związane są z twórczością literacką

Kandydaci do nagrody nie muszą być członkami ZLP. Zgłaszać można nie tylko literatów, ale też animatorów kultury, inicjatorów życia literackiego, stowarzyszeń, instytucji i organizacji związanych z szerzeniem literatury i związanych z Podkarpaciem poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, siedzibę firmy czy tematykę utworów.

Szczegółowe informacje znaleźć można w załączonym regulaminie, a także uzyskać poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: ZLP w Rzeszowie