Jasło: Spotkanie autorskie online z Barbarą Gawryluk

• 24-11-2020
Jasło: Spotkanie autorskie online z Barbarą Gawryluk MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! zaprasza dzieci na spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk - dziennikarką radiową, tłumaczką z języka szwedzkiego, autorką książek dla dzieci i młodzieży, znaną z publikacji o zwierzętach (m.in. "Baltic. Pies, który płynął na krze", "Wiosenna wyprawa Gwizdka", "Kaktus, dobry pies", "Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy"). Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2020 r. o godz. 16.00.

Barbara Gawryluk mieszka w Krakowie, gdzie od kilku lat w Radiu Kraków prowadzi program o literaturze dla dzieci "Alfabet". Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI, a autorka wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana, m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za "Zuzankę z pistacjowego domu", nagrodą IBBY za upowszechnianie czytelnictwa, Międzynarodową Nagrodą organizacji EENA 112 Award za książkę "Mali bohaterowie". Przetłumaczyła z języka szwedzkiego kilkadziesiąt książek dla dzieci, m.in. znaną serię Martina Widmarka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

Podczas spotkania najmłodsi poznają perypetie zwierzęcych bohaterów książek autorki i dowiedzą się jak poprzez siłę, odwagę oraz emocje, jakimi się kierują potrafią pomagać w potrzebie innym.

Link do spotkania na platformie Zoom (będzie aktywny 10 minut przed spotkaniem):

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w Jaśle