Rzeszów: Obchody 100. rocznicy urodzin Jerzego Pleśniarowicza

• 25-11-2020
Rzeszów: Obchody 100. rocznicy urodzin Jerzego Pleśniarowicza WOLWO

Z inicjatywy Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego "Fraza" przy współudziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w dniach 25 listopada - 8 grudnia 2020 r. odbędą się obchody 100. rocznicy urodzin Jerzego Pleśniarowicza - poety, tłumacza, reżysera teatralnego i radiowego, animatora kultury.

W programie:

•     25.11.2020 r.  - Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa – Konferencja naukowa "Jerzy Pleśniarowicz – człowiek wielu talentów"
  •     26.11.2020 r., godz. 11.00 – Stary Cmentarz w Rzeszowie, ul. Targowa – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Jerzemu Pleśniarowiczowi, umieszczonej na murze Starego Cmentarza
  •     26.11.2020 r., godz. 12.00 – Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie – "Byli wśród nas. Człowiek i twórca: Jerzy Pleśniarowicz"
  •     1.12.2020 r. – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Rozstrzygnięcie konkursu "O Pióro Pegaza 2020" na wiersz związany tematycznie z postacią lub twórczością Jerzego Pleśniarowicza
  •     8.12.2020 r. – Teatr im. Wandy Siemaszkowej: Szajna Galeria – Aktorskie czytanie sztuki "Jam jest Panna Młoda z Wesela" w reżyserii Sławomira Gaudyna.

WiMBP w Rzeszowie