Rzeszów: VIII Najazd Awangardy na Rzeszów

• 27-10-2020
Rzeszów: VIII Najazd Awangardy na Rzeszów teatr-rzeszow.pl

27 października 2020 r. o godzinie 19:03 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się VIII edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów. Coroczne wydarzenie jest stałym elementem życia kulturalnego miasta, okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych poetów, a także pretekstem do dyskusji na temat kształtu współczesnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji. W ramach spotkania zaprezentowane zostaną wiersze poetów Podkarpacia, od debiutantów po nazwiska doceniane i nagradzane na ogólnopolskim rynku wydawniczym.

Gospodarzem wieczoru będzie znakomity poeta, autor artykułów naukowych i felietonów dr Stanisław Dłuski - pomysłodawca i kurator wydarzenia. Gościem specjalnym wieczoru będzie Krzysztof Karasek. Wiersze zaprezentują aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Małgorzata Machowska i Robert Chodur.

POETKI I POECI
Jan Bełcik
Stanisław Dłuski
Piotr Durak
Kamil Flaga
Mariusz Kalandyk
Krystyna Lenkowska
Ryszard Mścisz
Jakub Pacześniak
Yousef Sh`Hadeh
Natalia Szumna
Arkadiusz Tuziak
Małgorzata Żurecka

GOŚĆ HONOROWY
Krzysztof Karasek

Wstęp biletowany: 5 zł

VIII Najazd Awangardy na Rzeszów odbędzie się w ramach Przestrzeni Sztuki – pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest jednym z czterech teatralnych ośrodków zaproszonych do udziału w projekcie.

Źródło: https://teatr-rzeszow.pl/