• 27-10-2020
Stalowa Wola: Możesz być pisarzem i mówcą! Warsztaty online z Małgorzatą Żółtaszek MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-13 lat na warsztaty online "I Ty możesz być pisarzem. I Ty możesz być mówcą" z Małgorzatą Żółtaszek, które odbędą się 27 października 2020 r. o godz. 17.00.

Celem spotkania jest wspieranie pewności siebie i poczucia własnej wartości młodych ludzi poprzez podniesienie kompetencji komunikacyjnych w zakresie retoryki i formułowania myśli w formie pisemnej. Na warsztaty obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona). Czas trwania 1,5 godz. Uczestnicy otrzymają link do warsztatów na platformie Zoom, który będzie aktywny na godzinę przed spotkaniem. Wymagany jest dostęp do komputera z kamerą (przy utrudnionym dostępie może być telefon i słuchawki). Czego jeszcze uczestnicy warsztatów będą potrzebować? Kartki papieru, długopisu i dobrego humoru. Prowadząca zadba o rozwój twórczego potencjału dzieci i młodzieży oraz zainteresowanie ich literaturą. Będzie czas na dialog, twórczość własną, a wszystko z humorem i z uwzględnieniem, że każdy choć inny, jest tak samo ważny. Zapisy na warsztaty prowadzone są w Multitece i Książce Mówionej Biblioteki Głównej, ul. Popiełuszki 10.

Małgorzata Żółtaszek jest certyfikowaną trenerką komunikacji. Specjalizuje się w Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga, ale inspiruje się wieloma filozofiami, ideami, które pomagają w zrozumieniu siebie, drugiego człowieka i budowaniu pełnych i dających szczęście relacji. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Pisze artykuły i książki ('Basałyk i Psotka idą do pracy", "O Mateuszku, który bał sią ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki"). Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne. Wszystkie działania zawodowe i osobiste opiera na empatii i mocy pozytywnych relacji.

Spotkanie online zostało zorganizowane w ramach zadania "Biblioteczne teatralia z wartościami w tle" w programie Partnerstwo dla książki 2020. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

MBP w Stalowej Woli