Krosno: Spotkanie autorskie online z Mają Wolny

• 22-09-2020
Krosno: Spotkanie autorskie online z Mają Wolny KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 22 września 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie online z Mają Wolny.

Maja Wolny to pisarka, podróżniczka, autorka reportaży, sztuk teatralnych, kuratorka wystaw. W 1998-2002 była publicystką i recenzentką tygodnika "Polityka". Później zamieszkała w Belgii, gdzie prowadziła Centrum Wschodnioeuropejskie Post Viadrina. W latach 2010-2015 była dyrektorem belgijskiego muzeum rybołówstwa NAVIGO. W 2015 roku zamieszkała w Kazimierzu Dolnym i tu mieszka do dziś. Jako autorka książek zadebiutowała napisaną wspólnie z Piotrem Sarzyńskim "Kroniką śmierci przedwczesnych" - zbiorem esejów o przedwcześnie i tragicznie zmarłych artystach, książka wydaną w 2000 roku . W 2009 roku wydała pierwszą powieść pt. "Kara", rok później ukazuje się "Dom tysiąca nocy", a w 2016 r. powieść "Czarne Liście", w której przedstawia historię polsko-żydowskiej fotografki Julii Pirotte oraz pogromu kieleckiego z 1946 roku. W kolejnych latach powstają "Księgobójca", "Powrót z Północy", "Jasność" oraz "Pociąg do Tybetu".

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Wirtualne biblioinspiracje - od czytania do działania" z Programu Kultura w sieci - dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Źródło: KBP