Krosno: "Lato złapane w sieci" - wakacyjne propozycje KBP

• 16-08-2020
Krosno: "Lato złapane w sieci" - wakacyjne propozycje KBP KBP

"Lato złapane w sieci" - pod takim hasłem ukrywa się cykl wakacyjnych propozycji Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie wydarzenia w tym roku odbywać się będą on-line: udostępnione zostaną na stronie internetowej KBP, w serwisie YouTube oraz na profilu biblioteki na Facebooku.

I tak od lipca w każdy wakacyjny poniedziałek o godz. 12.00 ph.  "Czytamy klasykę – krośnianie dzieciom" będzie można posłuchać znanych bajek, baśni w interpretacji krośnian  - m.in. prezydenta Krosna Piotra Przytockiego; przewodniczącego Rady Miasta Krosna Zbigniewa Kubita, przewodniczącej Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna Anny Dubiel czy Edwarda Marszałka - rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

We wtorki KBP zaprasza na cykl "Zwierzakowakacje" - w formie inscenizacji, warsztatów, i zabaw przygotowanych w oparciu o literaturę o zwierzętach, zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy.

Również we wtorki, w sierpniu w godz. 10-11.30, odbywać się będą warsztaty online "Czytamy e-MOCje" realizowane na jednej z platform internetowych, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, dla dzieci w wieku 6-9 lat (po wcześniejszej rejestracji).

Z kolei w środy o godz. 12.00  zapraszamy do "Bibliolaboratorium"  - pokazywać będziemy doświadczenia i eksperymenty (kuchenne, błyskawiczne, kolorowe, fenomenalne), atrakcyjne i jednocześnie bezpieczne - możliwe do przeprowadzenia w domu - za pomocą przedmiotów i substancji codziennego użytku.

W czwartki zapraszamy na "Zagadkowe lato z książką". Zaprezentujemy zagadki, quizy, wykreślanki itp.  – oczywiście z książkami i czytaniem związane. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o książkach i bohaterach w nich występujących.

Natomiast w piątki prezentować będziemy premierowe odcinki vloga "MagiEL książkowy" tworzonego przez pracowników KBP, w którym omawiane będą ciekawe i wartościowe książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

W każdą sobotę będzie można obejrzeć prezentacje "Znani i mniej znani krośnianie" - o wybitnych osobach związanych z Krosnem i regionem takich jak  Stanisław Bergman, Michał Mięsowicz, Jan Szczepanik czy Robert Portius. Przedstawimy nie tylko biografie, ale także miejsca w mieście związane z ich życiem czy działalnością.

Dorosłych zapraszamy w sierpniu na cykl warsztatów on-line "Poniedziałki z empatią" -  z podstaw komunikacji empatycznej. W warsztatach będzie można uczestniczyć w godz. 17.00-18.30 po wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe ogłoszenia znajdą się na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Źródło: KBP