Stalowa Wola: Plenerowe spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

• 07-07-2020
Stalowa Wola: Plenerowe spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską MBP w Stalowej Woli

7 lipca 2020 r. gościem dzieci, które zjawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie pisarka Renata Piątkowska. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej MBP będą plenerowe – przed obiektem MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Rozpoczną się o godzinie 17.00, temat spotkania - "To się nie mieście w głowie".

- Spotkanie ma charakter otwarty, międzypokoleniowy. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież oraz ich rodziców i opiekunów. Pamiętajmy jednak o środkach ostrożności – zachowaniu dystansu społecznego wobec innych uczestników, a także o maseczkach – zapraszają bibliotekarze z MBP.

- Chcę zachęcić dzieci do czytania oraz pokazać rodzicom, jaką wspaniałą formą spędzania wolnego czasu jest czytanie rodzinne. Na podstawie własnych utworów literackich pokażę korzyści płynące z czytania książek. Będzie także głośne czytanie fragmentów książek czy zabawy w powstawanie książki – mówi Renata Piątkowska, która podczas spotkania autorskiego pragnie młodych ludzi uwrażliwić na kulturę żywego słowa oraz podkreślić znaczenie poczucia humoru w kształtowaniu właściwych postaw.

Piątkowska to prywatnie mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom". Jest autorką "Opowiadań dla przedszkolaków", "Opowiadań z piaskownicy", "Nie ma nudnych dni", "Z przysłowiami za pan brat", "Przygoda ma kolor niebieski". Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro. Renacie Piątkowskiej będzie towarzyszyć lektorka Malwina Kożurno. To w jej interpretacji usłyszymy fragmenty książek autorki. Podczas spotkania w MBP każdy chętny będzie mógł kupić książkę Renaty Piątkowskiej i poprosić pisarkę o autograf.

MBP w Stalowej Woli