Rzeszów: Konkurs Poetycki "O Pióro Pegaza 2020"

• 16-07-2020
Rzeszów: Konkurs Poetycki "O Pióro Pegaza 2020" WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w Konkursie Poetyckim "O Pióro Pegaza 2020".

Konkurs ma charakter otwarty tj. skierowany jest zarówno do debiutantów, jak i twórców z dorobkiem literackim. Ogłoszony jest w ramach obchodów 100. lecia urodzin Jerzego Pleśniarowicza - poety, tłumacza literatury białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, słowackiej i czeskiej, reżysera teatralnego i radiowego, animatora kultury, "rzeszowianina z wyboru" stąd też jego przedmiotem jest stworzenie wiersza związanego tematycznie z postacią lub twórczością J. Pleśniarowicza.

Termin nadsyłania prac to 31 października 2020 r. - oceni je profesjonalne jury, a laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia do pobrania na stronie WiMBP w Rzeszowie:

Organizację Konkursu Poetyckiego "O Pióro Pegaza 2020" dofinansowano z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 w ramach zadania "Biblioteka miejscem spotkań i kreatywności".

WiMBP w Rzeszowie