Krosno: Spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy

• 27-01-2020
Krosno: Spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie (ul. Wojska Polskiego 41) i Fundacja na Rzecz Kultury "Walizka" zapraszają 27 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Patrycją Dołowy, autorką książki "Wrócę, gdy będziesz spała".

Patrycja Dołowy to pisarka, artystka multimedialna, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki. Z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Fotografii Artystycznej Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu. Od lat zajmuje się problematyką tożsamości i pamięci. W swojej pracy bazuje na historii mówionej i świadectwach. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Prace i teksty publikuje w prasie, w pismach artystycznych i kulturalnych. Jest współautorką książek "Miasto oczami kobiet" (z Justyną Biernacką), "25 rozmów na 25-lecie", "Przecież ich nie zostawię" (pod red. Magdaleny Kicińskiej i Moniki Sznajderman), rozdziałów w publikacjach zbiorowych oraz sztuk teatralnych, m.in. "Wanda" z Sylwią Chutnik, "Hideout/Kryjówka", "Dziady. Twierdza Brześć", "Matki", "Hindełe, siostra Sztukmistrza".

Jej najnowsza książka, "Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu", jest "świadectwem miłości w czasach zagłady (…). Patrycja Dołowy wydobywa  historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami, przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi, i dzieci, często już na zawsze rozdartych pomiędzy dwiema tożsamościami, dwiema rodzinami, między poczuciem winy, wdzięcznością i żalem”.

Źródło: FB