Jasło: "Na zimowo" z Jolą Richter-Magnuszewską

  • 29-02-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej "Na zimowo".

Jola Richter-Magnuszewska - malarka, ilustratorka, autorka ilustracji do "Świerszczyka" i książek wielu wydawnictw (m.in. Naszej Księgarni, Egmontu, Publicatu, Literatury), czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle znana jest nie tylko poprzez swoje prace. I nie tylko dlatego, że mieszka w pobliżu, w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego, gdzie wraz z mężem Maćkiem prowadzi pracownię "Z innej bajki", lecz również dlatego, że często można ją spotkać w naszej Bibliotece - jako gościa inspirujących spotkań autorskich, moderatorkę budzących wyobraźnię warsztatów artystycznych, pomocniczkę w projektach, a także jako zapaloną czytelniczkę. Dopełnieniem tego katalogu naszej współpracy jest zimowa wystawa ilustracji Joli, udostępnionych Bibliotece dzięki uprzejmości Autorki.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace ilustrujące twórczość m.in. Jana Brzechwy, Edwarda Leara, Danuty Wawiłow. Mimo że powstały w różnym czasie, dla różnych wydawnictw i z użyciem różnych technik, wszystkie łączy wspólny, zimowy wątek. Proste, a zarazem uruchamiające wyobraźnię, nasuwające mnóstwo skojarzeń, pełne humoru, czasem wręcz ulubionej groteski, a jednocześnie poetyckie i przesycone magią.

Wystawa prezentowana jest od 16 grudnia 2019 do 29 lutego 2020 r. w  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

MBP w Jaśle

 

Czytany 200 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij