Cieszanów: III Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Bez-KRESY"

  • 17-02-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Cieszanów: III Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Bez-KRESY" MBP w Cieszanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie oraz Stowarzyszenie Salon Literacki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Cieszanowie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Bez-KRESY".

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od przynależności do związków i stowarzyszeń twórczych, którzy do 20 lutego 2020 r. na adres organizatora prześlą zestaw 3 niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach wierszy. Tematyka utworów dowolna, mile widziane będą teksty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki polskich Kresów i pogranicza wschodniego.

Organizatorzy oczekują prac w postaci maszynopisów lub wydruków komputerowych (rękopisy nie będą brane pod uwagę). Personalia oraz adres autora, numer telefonu i adres mailowy należy dołączyć w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem co prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy oraz do cytowania tych utworów w mediach bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego. Teksty nadesłane na Konkurs nie będą zwracane.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2020 r. Prace oceniać będzie jury powołane przez Organizatora, które przyzna nagrody i wyróżnienia pieniężne, a także nagrodę specjalną za wiersz związany z szeroko pojętą tematyką polskich Kresów i pogranicza wschodniego. Wszyscy laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagrody. Gala wręczenia nagród odbędzie się w maju 2020 r.

Dodatkowe informacje nt. konkursu dostępne są na stronie:

http://www.mbp.cieszanow.eu/rusza-nabor-do-iii-ogolnopolskiego-konkursu-poetyckiego-,1,636.html

Źródło: MBP w Cieszanowie

 

Czytany 842 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij