Tarnobrzeg: Promocja jubileuszowego wydania "Sodomy i Gomory" Wojciecha Wiącka

• 12-11-2019
Tarnobrzeg: Promocja jubileuszowego wydania "Sodomy i Gomory" Wojciecha Wiącka MBP w Tarnobrzegu

Z okazji obchodzonego w Tarnobrzegu Roku Wojciecha Wiącka nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu ukazało się nowe wydanie książki "Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi" jego autorstwa. Promocja publikacji odbędzie się 12 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w Sali odczytowej Biblioteki (ul. Szeroka 13).

Patronat nad wydawnictwem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, który we wstępie napisał: "Wyrazem hołdu oraz pamięci dla działacza z Machowa jest czwarte wydanie najważniejszego Jego dzieła "Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi". Książkę wydaną przez chłopa wyróżnia szczerość wypowiedzi oraz brak sztuczności. Kierowana była do społeczeństwa, miała zachęcić do walki z alkoholizmem, który sieje zło, nędzę moralną i materialną. Książką, która powstała w 1927 roku, chciał Wojciech Wiącek w skromny sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. (…) Światły i postępowy chłop wiedział, że aby wzmocnić, odrodzić i utrzymać odzyskaną Polskę należy zwalczać wszelkie nałogi, zwłaszcza pijaństwo, które odpowiada za wszelkie zło i upadek moralny ludu polskiego".

Źródło: MBP w Tarnobrzegu