Przemyśl: XXXI Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis - zgłoszenia

• 08-11-2019
Przemyśl: XXXI Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis - zgłoszenia PBP

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego ogłasza XXXI Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis.

Zadaniem Turnieju jest popularyzowanie współczesnej poezji polskiej, a także doskonalenie kultury żywego słowa oraz stworzenie młodym recytatorom przestrzeni do wymiany doświadczeń artystycznych.

Bohaterem tegorocznej edycji Turnieju będzie Adam Wiedemann, poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki i muzyczny, trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike, laureat Nagrody Kościelskich w 1999 r.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 listopada 2019 r.

Warunki uczestnictwa:

• w konkursie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych regionu oraz recytatorzy dorośli
  • każdy uczestnik przygotowuje dwa wiersze poety - bohatera Turnieju; oczekiwane są również próby "poezji śpiewanej"
  • uczestnicy przesyłają kartę zgłoszenia na adres Przemyskiej Biblioteki Publicznej, ul. Grodzka 8, 37-700 Przemyśl, w nieprzekraczalnym terminie do 12 listopada 2019 r.

Do oceny prezentacji powołana będzie komisja artystyczna pod przewodnictwem Adama Wiedemanna.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody. Turniej przeprowadzony zostanie 16 listopada br. (sobota) w budynku Biblioteki. Początek o godz. 9.30, impreza potrwa cały dzień.

Pomocy w uzyskaniu tekstów i wszelkich informacji udziela Agata Pilawa, tel. 16 678 35 82 oraz 609 472 499, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty konkursowe dostępne są na stronie:

Źródło: PBP