Jasło: naPĘDZENI CZYTANIEM! - książkowy pokój zagadek

• 25-11-2019
Jasło: naPĘDZENI CZYTANIEM! - książkowy pokój zagadek MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza grupy zorganizowane do odwiedzenia książkowego pokoju zagadek w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ!

W ramach akcji, odwiedzający bibliotekę od 23 października do 30 listopada 2019 r. będą musieli rozwikłać wiele tajemnic, złamać książkowe szyfry i poruszyć wyobraźnię, aby odnaleźć zaginioną książkę lub zdobyć klucz i dojść do celu literackich poszukiwań.

Pokój zagadek stanowią dwie części. Jedna z nich inspirowana jest serią książek Martina Widmarka "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Zadaniem uczestników jest odnalezienie zagubionej, bezcennej książki. Pomocą w poszukiwaniach są zaszyfrowane wskazówki pozostawione przez bohaterów bestsellerowej serii przygód niestrudzonych tropicieli. Druga część pokoju zagadek powstała m.in. na bazie perypetii Morsa i Pinky, bohaterów książek Dariusza Rekosza, którzy zainspirowali nas do odnalezienia zaginionego klucza.

Akcja przeznaczona jest dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Czas trwania odwiedzin w książkowym pokoju zagadek to: 45-60 min. Miejsce: Strefa Innowacji MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Projekt ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

MBP w Jaśle