Jasło: "Kolorowy świat Zofii" - spotkanie z Angeliką Kuźniak

• 09-10-2019
Jasło: "Kolorowy świat Zofii" - spotkanie z Angeliką Kuźniak MBP w Jaśle

9 października 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu "Dziedzictwo Niepodległej" zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na spotkanie z elementami warsztatów literacko-artystycznych z Angeliką Kuźniak, autorką książki "O Zofii, co zbierała kolory".

Spotkanie będzie nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi, ale również do poznania wspaniałej polskiej artystki - Zofii Stryjeńskiej, która poprzez swoją sztukę wzbudzała w Polakach dumę z naszej tradycji i historii. W latach dwudziestych ubiegłego wieku, po odzyskaniu niepodległości jej obrazy wisiały w wielu polskich domach. Dzieci zapoznają się z historią o tym, jak mała Zosia już w dzieciństwie pokochała kolory i dowiedzą się co najbardziej lubiła rysować. Autorka odkryje przed najmłodszymi świat rysunków i obrazów przepełnionych kolorowymi, ludowymi strojami, barwnymi postaciami, pięknymi polskimi tradycjami i opowieściami z przeszłości.
Dzieci zainspirowane twórczością malarki same spróbują się wcielić w artystów i z pomocą różnych materiałów stworzą kolorowe ludowe postacie.

Spotkanie poprowadzi Angelika Kuźniak - polska reporterka, pisarka, z wykształcenia kulturoznawczymi. Autorka książek dla dzieci i dorosłych: m.in. "O Zofii, co zbierała kolory", "Stryjeńska. Diabli nadali", "Papusza". Trzykrotna zdobywczyni nagrody Grand Press.

Spotkanie odbędzie się  o godz. 16.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle, ul Kołłątaja 1, I piętro.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Dziedzictwo Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.

MBP w Jaśle