Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler

• 10-10-2019
Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza miłośników literatury na spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, autorką ponad 80 książek. Odbędzie się ono 10 października o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki.

Iwona Kienzler to znana pisarka i populatyzatorka historii. W swoim dorobku ma szereg publikacji z zakresu historii, leksykonów i słowników, reportaży z podróży oraz artykułów dotyczących spraw gospodarczych i historii Polski. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając zabawnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Jest autorką m.in. takich książek jak "Kopciuszki na tronach Europy", "Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność", "Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło" czy "Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica".

MBP w Stalowej Woli