Jasło: Cykl zajęć dla dzieci "Niesamowita natura"

  • 17-09-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Cykl zajęć dla dzieci "Niesamowita natura" MBP w Jaśle

Każdy z nas już od narodzin związany jest z naturą. Otaczani jesteśmy jej pięknem i kojącym działaniem.  Dzięki niej mamy co jeść, gdzie mieszkać, czym oddychać. Ma ona duże znaczenie w życiu każdego z nas, ponieważ pozwala nam się nieustannie rozwijać. Natura nas zachwyca ale i przeraża. W swoim pięknie może być groźna, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jest naszym niedoścignionym ideałem. Artyści starają się ją odzwierciedlić w swoich dziełach, a technicy w wynalazkach…

Na cotygodniowych zajęciach spojrzymy na nią z zupełnie innej perspektywy. Poznamy niezwykłe przyjaźnie zwierząt i roślin, pozbędziemy się stereotypowych przekonań i przesądów na temat świata przyrody, odkryjemy magię tęczy, wiatru i burzy. Zastanowimy się jak chronić środowisko i co można zrobić ze zużytych przedmiotów. Posłuchamy podwodnych arii, pieśni piórami śpiewanych, nocnych serenad oraz didżeja z lasów deszczowych. Dowiemy się, kto buduje bąbelkowy fort, a kto pałac na wodzie, czyją własnością są wieże na sawannie, a czyją podziemne ogrody? Będziemy pogłębiać kontakt z przyrodą i zachwycać się  jej pięknem. Przekonamy się, że kontakt z naturą poszerza nasze perspektywy, a spędzanie czasu w jej otoczeniu dodaje nam życiowej energii.

Spotkania z cyklu Niesamowita natura odbywać się będą od 23 września 2019 do czerwca 2020 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34.

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Szczegółowych informacji udzielają placówki, w których przebiegać będą spotkania:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Więcej szczegółów m.in. Deklaracja uczestnictwa, Regulamin zajęć oraz pozostałe załączniki dostępne na stronie MBP w Jaśle. Rezerwacja miejsc kończy się 21 września 2019 r.

MBP w Jaśle

Czytany 159 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij