Jasło: Dwa spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem

• 11-06-2021
Jasło: Dwa spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) zaprasza 11 czerwca 2021 r. w ramach projektu "Ojczysty - taki bystry!" na dwa spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem.

Pierwsze spotkanie - o godz. 11.00 - skierowane jest do dzieci i młodzieży. Podczas spotkania młodzi uczestnicy wybiorą się w podróż po Polsce i świecie śladami słów obecnych w naszym języku. Dowiedzą się, które wyrazy przywędrowały do nas z obcych krajów i dziś już na dobre zadomowiły się w polszczyźnie oraz poznają znaczenia niektórych regionalizmów. Uczestnicy będą mieli okazję zapytać autora o jego twórcze inspiracje i zyskać garść porad dotyczących pisania tekstów literackich.

O godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla dorosłych czytelników. Autor zabierze uczestników w świat językowych niuansów, zagadek i pułapek. Dzięki pełnym humoru anegdotom z życia pisarza przekonamy się, że język jest nieodłącznym elementem naszej codzienności, a polszczyzna sama w sobie może być przewrotna i inteligentna, a nierzadko także zabawna – informują organizatorzy.

Michał Rusinek - polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, od kwietnia 2012 r. prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej. W 2019 r. powołano go w skład Rady Języka Polskiego VII kadencji (2019–2022).

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Źródło: MBP w Jaśle