Rzeszów: Akcja czytelnicza "Wiersz do kieszonki"

• 30-03-2021
Rzeszów: Akcja czytelnicza "Wiersz do kieszonki" WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Filia nr 16 (ul. Gromskiego 10 c) - zaprasza (przez cały marzec) do udziału w trzeciej edycji akcji czytelniczej "Wiersz do kieszonki".

Wydarzenie ma na celu popularyzację poezji oraz zachęcenie czytelników do czytania wierszy. Przez cały miesiąc w bibliotece rozdawane będą utwory poetów znanych, mniej znanych, światowych oraz krajowych z podziałem na wiersze dla dzieci oraz dorosłych. Każdy może zabrać i włożyć wiersz do swojej kieszonki, przeczytać go, przeanalizować, zatrzymać lub przekazać dalej.

W związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza, bibliotekarze Filii nr 16 przygotowali specjalną pulę wierszy dla upamiętnienia twórczości poety, który "zamiast pióra wybrał karabin".

WiMBP w Rzeszowie