• 29-01-2021
Pokaz online filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" MPRŻ

Muzeum Polaków Ratujących Żydów zaprasza na pokaz online filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy", który odbędzie się 29 stycznia 2021 r. o godz. 19.00 na kanałach Muzeum w mediach społecznościowych.

Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Gminy Głogów Małopolski w celu upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona Roku Grupy Ładosia w ramach inicjatyw organizowanych przez Muzeum.

Produkcja "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" w reżyserii Rolanda Dubiela to fabularyzowany film dokumentalny o działalności Aleksandra Ładosia, ambasadora II RP w Bernie  na rzecz ratowania Żydów przed Zagładą w trakcie II wojny światowej. Dzieło powstało w ramach współpracy z Gminą Głogów Małopolski i Podkarpacką Komisją Filmową.

Źródło: Inf. prasowa