Wydrukuj tę stronę

Rzeszów: "O prawdzie w języku" - spotkanie online z prof. Jerzym Bralczykiem

  • 28-01-2021
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: "O prawdzie w języku" - spotkanie online z prof. Jerzym Bralczykiem WSIiZ w Rzeszowie

Chińczycy mawiali, że naprawdę szlachetnych ludzi poznaje się po tym czy dbają o prawdę w najdrobniejszych sprawach. Czym zatem jest prawda? To pytanie od setek lat zadają sobie filozofowie. Czy obecnie do tej dyskusji można jeszcze coś dodać? 28 stycznia 2021 r. o godz. 18.00 wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wysłuchać co na temat prawdy sądzi prof. Jerzy Bralczyk - wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. W rozmowie online z redaktorem Wojciechem Bonowiczem Mistrz Mowy Polskiej odpowie m.in. na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Premiera spotkania "O prawdzie w języku" odbędzie się online w ramach V edycji cyklu "Wielkie Pytania w Nauce" i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykład będzie miał charakter otwarty. W celu otrzymania linku do spotkania organizatorzy proszą o rejestrację za pośrednictwem formularza na stronie: https://ankiety.wsiz.pl/index.php/136122?lang=pl

Dodatkowo do 20 stycznia 2021 r. w komentarzach pod postem na Facebooku WSIiZ wszyscy zainteresowani mogą zostawiać pytania do prof. Jerzego Bralczyka. Pytania można również przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najciekawsze zostaną przesłane prowadzącemu dyskusję red.  Wojciechowi Bonowiczowi i zostaną zadane w trakcie spotkania. Autorzy wybranych pytań otrzymają także książki z autografem profesora.

Prof. Jerzy Bralczyk dwukrotnie już gościł w WSIiZ w spotkaniach z cyklu "Wielkie Pytania w Nauce" organizowanych pod patronatem "Tygodnika Powszechnego". Jego wykład "Jak mówić, żeby nas słuchano?" został przyjęty najbardziej entuzjastycznie ze wszystkich dotychczasowych spotkań, udostępnione w Internecie nagranie uzyskało do tej pory blisko 6 milionów wyświetleń. Z kolei filmowy zapis drugiego spotkania, w którym wziął także udział Michał Ogórek, zatytułowanego "Sztuka rozmowy", ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Fundacji PZU.

Więcej informacji na temat cyklu: https://wielkiepytania.wsiz.pl/

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Źródło: WSIiZ

 

Czytany 132 razy