Rzeszów: Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

• 06-10-2020
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Słowackiego 11) zaprasza 7 października 2020 r. o godz. 9.00 na spotkanie "Pan Kuleczka, Wesoły Ryjek i Przyjaciele". Gościem bedzie Wojciech Widłak - autor książek dla dzieci.

Spotkanie zorganizowane w ramach programu dotacyjnego Klubu Książki - Dyskusyjne Kluby Książki

Wojciech Widłak (ur. 1957 r.) – autor książek dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce, publikowanej przez wydawnictwo Media Rodzina. W swoim dorobku posiada około trzydziestu książek.

Za swoją twórczość otrzymał m.in. wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2004, nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2004, nominację do nagrody BESTSELLERek 2004, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2005, Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej 2008, nominację do nagrody BESTSELLERek 2008, nagrodę Best European Schoolbook Award 2009, nominację do nagrody literackiej Zielona Gąska 2009, nominację w plebiscycie TVP Kultura "Gwarancje Kultury" 2010, główne nagrody w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011, Pióro Fredry 2011, nagrodę Guliwer w krainie Liliputów 2013, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014, nagrodę PEGAZIKA 2016 w kategorii "Twórca książki dla dzieci i młodzieży".

WiMBP w Rzeszowie