Rzeszów: Narodowe Czytanie 2020

• 05-09-2020
Rzeszów: Narodowe Czytanie 2020 WiMBP w Rzeszowie

Prezydent Miasta Rzeszowa dr h. c. Tadeusz Ferenc oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zapraszają na 9. Narodowe Czytanie ONLINE "Urodziny Słowackiego".

W programie:

5 września 2020 r.:

•     Czytanie online fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego przez zaproszonych gości,
  •     Inscenizacja wybranego fragmentu "Balladyny" przez historyczną grupę rekonstrukcyjną ZBiR,
  •     Gra mobilna "Zaginiona Korona",
  •     Ballada polska - premiera klipu muzycznego Pawła Steczkowskiego
  •     Cykl atrakcji online: tutoriale i quizy, m.in. Zamki i legendy polskie, Korona Popiela.

5 do 11 września 2020 r.:

#RzeszówCzytaBalladynę – akcja czytelnicza, promująca głośne czytanie wśród Rzeszowian. Chętnych zapraszamy do włączenia się w akcję poprzez nagranie krótkiego filmiku z własną interpretacją fragmentu "Balladyny" Juliusza Słowackiego, umieszczenie na swoim profilu FB i oznaczenie #RzeszówCzytaBalladynę. WiMBP w Rzeszowie będzie udostępniać je na swoim bibliotecznym fanpage’u.

Wydarzenie 9. Narodowe Czytanie w Rzeszowie "Urodziny Słowackiego” będzie dostępne na stronach www.erzeszow.pl, www.wimbp.rzeszow.pl oraz na FB @WiMBPwRzeszowie.

Narodowe Czytanie jest organizowane z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizator: Urząd Miasta Rzeszowa

Koordynator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie