Rzeszów: Spotkanie autorskie online z Alkiem Rogozińskim

• 05-08-2020
Rzeszów: Spotkanie autorskie online z Alkiem Rogozińskim WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie online z Alkiem Rogozińskim. Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00 na platformie ClickMeeting (obowiązuje rejestracja uczestników na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl) i będzie tłumaczone na język migowy. Poprowadzi je red. Iwona Piętak z Polskiego Radia Rzeszów.

Alek Rogoziński - dziennikarz, redaktor, pisarz - twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem m.in. pism "Boutique" i "Party".

Literacko zadebiutował w 2015 roku książką "Ukochany z piekła rodem", ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna "Jak Cię zabić, kochanie?" nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria "kryminał, sensacja, thriller"). W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść "Do trzech razy śmierć", a dwie kolejne - "Lustereczko, powiedz przecie" i "Zbrodnia w wielkim mieście" - zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Nakład wszystkich 12 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością "królowej polskiego kryminału", Joanny Chmielewskiej.

WiMBP w Rzeszowie