• 25-06-2020
Stalowa Wola: Spotkanie autorskie online z Justyną Bednarek i Danielem de Latour MBP w Stalowej Woli

Choć Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli nie organizuje jeszcze bezpośrednich spotkań autorskich, to bibliotekarze postanowili na zakończenie roku szkolnego zaprosić swoich młodych czytelników na spotkanie online z ilustratorem Danielem de Latour i autorką książek dla dzieci Justyną Bednarek. Współpraca duetu autorów zaowocowała kilkoma książkami, a w planach są kolejne.

Nagranie spotkania zostanie udostępnione 25 czerwca 2020 r. o godz. 17.00 - prosimy wszystkie chętne dzieci do zadawania autorom pytań dotyczących ich twórczości poprzez nasz profil na facebooku lub przekazując je bibliotekarkom z Multiteki w Bibliotece Głównej (do 18 czerwca). Odpowiedzi na nie spodziewajcie się 25 czerwca - zachęcają bibliotekarze.

Daniel de Latour ilustruje książki, czasopisma, rysuje komiksy. Książka "Wyprawa do kraju księcia Marginała" Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, a "Atlas świata. Ameryka Południowa" nominowany był do nagrody "Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca". Laureat drugiej nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz rysowania lubi …pająki.

Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką, redaktorką i autorką książek dla dzieci. Jej książka "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" z ilustracjami Daniela de Latour zyskała miano najlepszej książki dziecięcej 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", zdobyła też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskała również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Autorka tworzy również książeczki z serii Czytam sobie, w której ukazały się m.in. "Koperta z kotem", "Koty i kotki", "Fasola Eulalii". Uwielbia rękodzieło i kolekcjonuje obrazy.

Źródło: MBP w Stalowej Woli