Wydrukuj tę stronę

Krosno: XV. Krośnieński Konkurs Literacki - zaproszenie

  • 16-12-2014
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Oddział w Krośnie zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Polski południowo-wschodniej do udziału w XV. Krośnieńskim Konkursie Literackim.

Celem konkursu jest promowanie twórczości literackiej młodzieży oraz pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i regionu, a także pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie prozy i poezji.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa utwory - wiersze lub prozę. Przesłane prace oceni profesjonalne jury powołane do oceny prac w listopadzie br.

Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach: proza artystyczna oraz poezja, w dwóch grupach wiekowych: uczniowie gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się 16 grudnia 2014 r. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Finałowi towarzyszył będzie koncert poezji śpiewanej.

Regulamin Konkursu oraz karta uczestnictwa dostępne są na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej: http://www.kbp.krosno.pl/index.php/projekty/rok-2014-p/1690-xv-krosnienski-konkurs-literacki

 

Źródło: www.kbp.krosno.pl

Czytany 950 razy