Krosno: Prezentacja albumu "Świątynie wygnane. Niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce"

  • 15-04-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Krosno: Prezentacja albumu "Świątynie wygnane. Niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce" Stowarzyszenie "Pod Karpatami"

Stowarzyszenie "Pod Karpatami" zaprasza 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 do Biblioteki PWSZ w Krośnie (Rynek 1, sala 202) na prezentację dwutomowego albumu "Świątynie wygnane. Niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce", w ramach której odbędzie się prelekcja dotycząca niszczejących i nieużytkowanych cerkwi greckokatolickich w Polsce, wygłoszona przez etnologa, łemkoznawcę Sebastiana Dubiel-Dmytryszyna oraz pokaz multimedialny wraz z możliwością promocyjnego zakupu albumu.

Projekt wydawniczy został zrealizowany przez Oficynę Wydawniczą RuthenicArt, zdjęcia do albumu wykonał Piotr Durak, który napisał też do nich odautorskie komentarze, zaś całość została poprzedzona tekstami m.in. dr Moniki Rzepiejewskiej i dr. Wasyla Słobodiana. Na publikację "Świątynie wygnane. Niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce" składają się:  Tom 1 (242 s.) cerkwie znajdujące się w miejscowościach od A do M i Tom 2 (232 s.) cerkwie znajdujące się w miejscowościach od N do Ż. To pierwszy i jedyny album fotograficzno-dokumentacyjny ukazujący wnętrza wszystkich odnalezionych "opuszczonych" cerkwi greckokatolickich na terenie całej Polski. Dwa tomy to około 80 miejscowości i przeszło 400 unikatowych dokumentalno-artystycznych fotografii - często są to jedyne zdjęcia prezentujące wnętrza tych świątyń. Praca nad zebraniem, a następnie przygotowaniem materiałów trwała siedem lat - to przejechanych kilkanaście tysięcy kilometrów śladami niszczejących cerkwi i wykonane setki zdjęć, by zarejestrować zmieniający się stan obiektów oraz oddać szczególną atmosferę "świątyń wygnanych".

Źródło: FB

Czytany 176 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij