• 15-03-2019
Sanok: Promocja książki "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji" MBP Sanok & BWA Galeria Sanocka

Miejska Biblioteka Publiczna i BWA Galeria Sanocka (Rynek 14) zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Rogowskim autorem książki "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji".

"W 2015 roku Grzegorz Rogowski podjął się niebywałego zadania, w poszukiwaniu śladów życia bohaterek przemierzył ponad 12 tysięcy kilometrów odwiedzając Nowy Jork, Rochester, San Francisco, San José. Dotarł do rodzin aktorek, spisał ich wspomnienia i zebrał bezcenne zdjęcia dokumentujące prywatne życie gwiazd polskiego ekranu. Zaproszony przez autora do współpracy filmograf Michał Pieńkowski, w rozdziale otwierającym publikację szuka odpowiedzi na pytanie: Jak wyglądała droga przyszłych artystek do kariery? W końcowej części książki pisze o dorobku polskiego kina międzywojennego i pracach nad jego dokumentacją. Książka jest obszerną opowieścią o kulisach życia teatralnego i filmowego w międzywojennej Polsce". "Skazane na zapomnienie" – to obowiązkowa pozycja dla miłośników polskiego kina oraz osób interesujących się życiem kulturalnym dwudziestolecia międzywojennego (książka do nabycia w trakcie spotkania).

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 18.00 w BWA Galerii Sanockiej.

Po spotkaniu będzie mieć miejsce projekcja przedwojennej komedii „Zapomniana melodia”.

Źródło: FB