Rzeszów: Targi Książki i spotkania autorskie w Niezłej Sztuce

  • 27-10-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Targi Książki i spotkania autorskie w Niezłej Sztuce Niezła Sztuka Cafepub

Niezła Sztuka Cafepub (ul. Sobieskiego 18) we współpracy z księgarnią Tak Czytam zaprasza wszystkich wielbicieli literatury na dwudniowe targi książki, które odbędą się w dniach 27-28 października 2018 r.

Uczestnicy targów będą mogli - w przestrzeni Niezłej Sztuki - zaopatrzyć się w nowe lektury z okazyjnej oferty księgarni Tak Czytam, a także przynieść swoje książki do odsprzedania lub wymiany potencjalnym zainteresowanym. Ponadto przez cały miesiąc październik osoby posiadające kartę klubową Niezłej Sztuki mogą skorzystać z 5% rabatu w rzeszowskiej księgarni Tak Czytam przy ul. Grunwaldzkiej 18.

Na dzień 28 października 2018 r. organizatorzy zaplanowali dodatkowo trzy spotkania autorskie:

- o godz. 12.00 z Magdaleną Skubisz - autorką serii "o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży" - opowiadającej o przemyskich licealistach: "LO Story", "Dżus&Dżin", "Chałturnik" i "Master". Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście pisarki, a do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły. Debiut "LO Story" stał się również bohaterem jednej z sesji Rady Miasta Przemyśla poświęconej negatywnemu wpływowi literatury na młodzież. Trzecia i czwarta część serii - "Chałturnik" i "Master" - powstały na podstawie osobistych wspomnień autorki, która kilkanaście lat pracowała w zespole muzycznym, specjalizując się w zabawianiu pijanych, nierzadko pochodzących z półświatka, gości. W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, autorka znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść "Dżus&dżin"). Jest laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

- o godz. 12.30 z Moniką Maciewicz - autorką "Bajek pełnych marzeń" i powieści fantasy "Wiedma", której akcja osadzona jest w czasach przedchrześcijańskich w okolicach Przemyśla, Opatowa (dawnego Żmigrodu) oraz w Górach Świętokrzyskich. Więcej informacji nt. ksiażki znaleźć można na stronie prowadzonej przezautorkę www.jestesmyslowianami.pl.

- o godz. 13:00 z Agnieszką Skowron-Wilusz i Januszem Pawlakiem - autorami książki "Rzeszowskie Piekiełko - ABC powojennych i PRL-owskich lokali" będącej podróżą po restauracjach i lokalach dawnego Rzeszowa. Kto jeszcze pamięta legendarną "Rzeszowską", "Klubową" czy "Piekiełko", może spodziewać się napływu wspomnień. Kto nie bywał w nich nigdy, pozna intrygujące oblicze miasta sprzed 1989 r. - na kartach książki znajdziemy wspomnienia muzyków, pracowników i bywalców lokali. Dowiemy się do jakiej muzyki tańczono, co jadano w restauracjach, kto bywał w lokalach oraz czym były tzw. programy estradowe w nich królujące. W książce nie brakuje także wspomnień o muzykach, którzy trwale wpisali się w pamięć mieszkańców miasta np. o Romanie Albrzykowskim czy Tadeuszu Nalepie.

Źródło: FB ; FB

 

Czytany 664 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij