Jasło: Baśniowe zamki Ludwika Bawarskiego

• 05-09-2015
MBP w Jaśle MBP w Jaśle

Co warto zobaczyć w Salzburgu, mieście Mozarta? Jak wygląda baśniowy zamek Neuschwanstein? Skąd się wziął Oktoberfest? Odpowiedź na te pytania  otrzymamy podczas spotkania z Piotrem Gogoszem, który będzie gościem Jasielskiego Klubu Podróżnika. Spotkanie odbędzie się 9 września 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na prezentację Piotra Gogosza, podczas której poznamy Salzburg, miasto Mozarta, przespacerujemy się po ogrodach Mirabell i po najstarszej uliczce Getreidegasse, wyjedziemy do twierdzy Hohensalzburg by podziwiać panoramę miasta. Popłyniemy po alpejskich jeziorach i zawitamy do wpisanego na listę UNESCO miasteczka Hallstatt. Z Austrii udamy się do Niemiec, a konkretnie do Bawarii by poznać życie króla - Ludwika II Bawarskiego i jego baśniowe zamki w tym Neuschwanstein. Podróż zakończymy w Monachium, gdzie po zwiedzeniu miasta udamy się na Oktoberfest.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

Źródło informacji: MBP Jasło http://strona.mbp.jaslo.pl/