Lubenia: Narodowe Czytanie

• 05-09-2015
Lubenia: Narodowe Czytanie Fot.: GBP w Lubeni

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu.

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w roku 2012 przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Główna lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie „Lalka” Bolesława Prusa.

Narodowe Czytanie w gminie Lubenia odbędzie się 5 września (sobota) w Kaskadzie Solankowej w Sołonce  o godz. 17.00.

Osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z Biblioteką do 2 września 2015 r.

Źródło: http://www.lubenia-biblioteka.pl/