Podkarpacie: "Z książką na walizkach" - IX Podkarpackie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

• 18-06-2015

„Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”

IX PODKARPACKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI

CZYTELNIKAMI pod hasłem „Podróż z historią i legendą”

W dniach 18 i 19 czerwca 2015 roku w 20 bibliotekach publicznych woj. podkarpackiego odbędą się spotkania autorskie ze znanymi i lubianymi przez młodych czytelników twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej: Barbarą Gawryluk (WiMBP Rzeszów, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, GBP Lubenia, Filia w Straszydlu, MiPBP Ropczyce, MBP Mielec), Izabellą Klebańską (MBP Łańcut, BPMiG Kańczuga, GBP Czudec, GBP Jasło z/s w Szebniach, Filia Trzcinica), Grażyną Bąkiewicz (GBP Żyraków, MiPBP Kolbuszowa, GBP Przecław, GBP Padew Narodowa), Pawłem Wakułą (GBP Czarna /łańcucka/, GBP Grodzisko Dolne, MBP Stalowa Wola, MBP Tarnobrzeg) i Kazimierzem Szymeczko (GBP Krościenko Wyżne, GBP Jedlicze, GBP Rymanów, BP Dukla).

Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach akcji „Z książką na walizkach”Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, zaś współorganizatorami biblioteki publiczne miast i gmin województwa podkarpackiego.

Spotkaniom w bibliotekach towarzyszyć będą wystawy książek i ilustracji związanych z twórczością autorów, występy dzieci, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura oraz konkurs plastyczno-literacki pt. „Na tropie tajemnic mojego regionu”. Autorzy wyróżnionych prac konkursowych otrzymają w dniu spotkania z rąk pisarzy nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a laureat nagrody głównej – podczas finału tablet.

Finał imprezy „Z książką na walizkach” odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie o godzinie 9.30.

Małgorzata Sierżęga
                                                                                Dział Instrukcyjno-Metodyczny