Jasło: Tydzień Czytania Dzieciom w Jaśle

• 02-06-2015
MBP w Jaśle MBP w Jaśle

Książkowe fantazje – XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w MBP w Jaśle.

Kreatywne zabawy, ciekawi goście, ale przede wszystkim książki, bo „Każde dziecko zasługuje na książkę!” – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jak co roku zaprasza na Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Tradycyjna „Lokomotywa” zabrzmi po raz pierwszy już w czwartek 28 maja, podczas pikniku osiedlowego „Podwórkowe fantazje”, w którego organizację włączyła się Filia nr 3 przy ul. Szopena 22. Słynny wiersz Tuwima oraz inne utwory będziemy czytać dzieciom wraz z gośćmi przez cały kolejny tydzień.

1 czerwca uroczyście podsumujemy cały rok wspólnego czytania i bibliotecznych zajęć podczas pikniku „Książkowy kalejdoskop” w Filii nr 2 przy ul. Kopernika 8. 2 czerwca wraz ze sprzymierzeńcami akcji głośnego czytania zasłuchamy się w muzyczne książki Izabelli Klebańskiej, a później będziemy świętować kolejne urodziny Klubu Czytających Rodzin.

3 czerwca weźmiemy udział w niecodziennej akcji jasielskich służb mundurowych i spotkamy się z czytającymi policjantami, strażakami i strażnikami miejskimi. Nie braknie ciekawych spotkań i zajęć w całej Bibliotece, a dzięki udziałowi licznych partnerów tym bardziej widoczne będzie przesłanie akcji „Całe Jasło czyta dzieciom”, że głośne czytanie najmłodszym jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju, i że – zgodnie z tegorocznym hasłem – „Każde dziecko zasługuje na książkę”.

Partnerami w tegorocznej edycji XIV OTCD są: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba, PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o., Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Program XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom:

„Całe Jasło czyta dzieciom”

„Każde dziecko zasługuje na książkę”

16:00 Podwórkowe fantazje - piknik osiedlowy - Filia nr 3

9:00 Czytanie na ekranie - zajęcia z tabletami - Czytelnia Główna

10:00 Z Lokomotywą w świat bajek - zajęcia literacko-artystyczne - Filia nr 2

12:00 Książkowy koncert życzeń - zajęcia literacko-artystyczne - Filia nr 3

1 czerwca

10:30  Czytam, więc jestem: czytamy razem wiersze J. Tuwima - Filia nr 1

16:00 Książkowy kalejdoskop - piknik edukacyjny - Filia nr 2

2 czerwca

10:00 Zaczytani melomani - spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską - Czytelnia Główna

10:00 Magiczny Kamishibai - zajęcia z teatrem ilustracji - Filia nr 2

12:30 Pyszne zabawy - głośne czytanie i zabawy - Filia nr 3

17:00 Rodzinne czytanie i muzykowanie - 4. urodziny Klubu Czytających Rodzin z udziałem Izabelli Klebańskiej

3 czerwca

10:00 Służby mundurowe w akcji…czytania dzieciom! - głośne czytanie i zabawy z jasielskimi służbami mundurowymi – Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska

5 czerwca

12:00 Książka przyszłości - zajęcia literacko - artystyczne - Filia nr 1

Więcej informacji na stronie www.mbp.jaslo.pl.

MBP w Jaśle