Rzeszów: WiMBP w Rzeszowie zaprasza do udziału w ogłoszonych konkursach

• 08-06-2015

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w ciekawych konkursach plastycznych i literackich organizowanych w 2015 roku.

Należą do nich:

• Ogólnopolski Konkurs Poetycki „JEGO MYŚLI NASZE SŁOWA” na wiersz inspirowany cytatem z utworu Karola Wojtyły pt. „Niewidomi”. Konkurs adresowany jest zarówno do debiutujących poetów, jak i twórców z określonym dorobkiem.

Prace konkursowe można składać do 31 sierpnia 2015 r.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia zamieszczone są na stronie >> Konkurs poetycki.

--------------------------------------------------------

• Międzynarodowy konkurs plastyczny realizowany w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2015 pod nazwą WSCHODNIE KOBIERCE. Ilustracje przedstawiające bajki, baśnie i opowieści z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
    Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Prace należy składać do 8 czerwca 2015 r.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia zamieszczone są na stronie >> Konkurs plastyczny.

--------------------------------------------------------

• Konkurs literacki BIBLIOTEKA. Z PAMIĘTNIKA CZYTELNIKA

W konkursie można składać prace obejmujące jedną z form prozatorskich: opowiadanie, kartkę z pamiętnika, list lub esej nawiązujący do ciekawego, zabawnego lub zaskakującego wydarzenia związanego z Biblioteką.

Prace można składać we wszystkich placówkach WiMBP w Rzeszowie do 15 września 2015 r.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia zamieszczone są na stronie >> Konkurs literacki.

Zachęcamy do udziału w konkursach!!!  Dla ich laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.