Stalowa Wola: Konkurs "Przepis na bezpieczne wakacje"

• 13-06-2015
  • 1 komentarz

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA  im. Melchiora Wańkowicza, KOMENDA POWIATOWA POLICJI w Stalowej Woli i WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO w Tarnobrzegu ogłaszają KONKURS pod hasłem: „Przepis na bezpieczne wakacje”.

Celem  konkursu jest:

• propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w różnych miejscach (nad wodą, w lesie, w górach, w domu);
  • kształtowanie nawyku poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych;
  • propagowanie zasad bezpieczeństwa na drodze;
  • opanowanie podstawowej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • wdrażanie do zgodnego i skutecznego działania w grupie oraz uczenia się przez zabawę.

Warunki uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu stalowowolskiego.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
I etap szkolny – nauczyciele typują wśród uczniów jedną trzyosobową drużynę /mieszaną/, reprezentującą daną placówkę /po jednej osobie z rocznika/
II etap powiatowy – wytypowane drużyny przystępują do sprawdzianu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn – organizatorzy zadecydują, ile z nich przejdzie do następnego etapu /maksymalnie 15/.
III etap - praktyczny sprawdzian umiejętności poruszania się w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Dyrektorzy szkół podstawowych zainteresowani udziałem uczniów w konkursie, powinni do dnia 27 maja 2015 roku przekazać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli - wypełnione karty zgłoszeń (załącznik do niniejszego regulaminu).

Konkurs odbędzie się 13 czerwca 2015 roku o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli (budynek Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. ks. J. Popiełuszki 10).
Uczniowie powinni zgłosić się na konkurs pod opieką nauczyciela bądź rodzica.

Zagadnienia dotyczące konkursu:

• podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze, znajomość znaków drogowych;
  • zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach, w lesie etc.;
  • główne zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • zasady dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo przy różnych warunkach atmosferycznych;
  • znajomość prawidłowego wyposażenia roweru.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania imienia, nazwiska i informacji o laureacie, a także zdjęć z konkursu, w materiałach promocyjnych i mediach lokalnych. Niezbędne będzie w tym celu wypełnienie odpowiedniego oświadczenia (załącznik do niniejszego regulaminu).

Kwestie, które nie zostały ujęte w regulaminie, rozstrzygną Organizatorzy.
Laureaci uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi, zaś wszystkie uczestniczące drużyny otrzymają dyplomy oraz drobne upominki.

Kontakt w sprawie konkursu z Organizatorem pod nr tel. 15 842-10-63  w. 102

Karta zgłoszenia dostępna jest na stronie biblioteki www.biblioteka.stalowawola.pl

MBP w Stalowej Woli

1 komentarz

• Link do komentarza clash of clans hack 09-08-2015 napisane przez clash of clans hack

Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like
    you wrote the book in it or something. I think that you can do with some
    pics to drive the message home a little bit, but
    instead of that, this is great blog. A fantastic read.

I'll certainly be back.