Kolbuszowa: NOC BIBLIOTEKI

• 15-05-2015

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na NOC BIBLIOTEKI, która odbędzie się 15 maja 2015 r. (piątek).

PROGRAM NOCY BIBLIOTEKI MiPBP w Kolbuszowej:

Godz. 1700

- Inauguracja Cyfrowej Kolekcji Kolbuszowskich Starodruków - ks. Lucjan Szumierz Proboszcz Kolegiaty Kolbuszowskiej, Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej - (Czytelnia).

- „Kolekcja starodruków w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej” - Grzegorz Mazan - (Czytelnia).

Godz. 1715

- Promocja tomiku poezji Anity Róg „Goniąc marzenia” - (Czytelnia).

Godz. 1800

- “5 rzeczy, które zaskoczą Cię w Bibliotece” - gra biblioteczna o Złotą Kartę Czytelnika (Wypożyczalnia oraz Hol).

- Rodzinne Czytanie dla dzieci - (Oddział dla Dzieci i Młodzieży).

- „Polska w 1945 r. - wyzwolenie czy zniewolenie” - Dyskusja panelowa - Kolbuszowski Klub Historyka - (Sala Odczytowa).

Godz. 1900

- „Pokaż nam swój talent” - konkurs dla dzieci i młodzieży - (Oddział dla Dzieci i Młodzieży).

Godz. 1915

- „Jan Długosz 1415-1480 - sylwetka i dzieło” - zwiedzanie wystawy - (Sala Odczytowa).

- „Ty wybierasz - biblioteka kupuje” - zakup książek online do zbiorów biblioteki - (Księgarnia „Pegaz”).

Godz. 2030

- „Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może” - rozstrzygnięcie loterii książkowej - (Czytelnia).

- Koncert Zespołu A Little Madness z Kolbuszowej - (Czytelnia).

MiPBP w Kolbuszowej wprowadza w tym dniu abolicję pod hasłem "Oddasz zaległe książki nie płacisz kary!" - Tylko w tym dniu!.

Informacja ze strony Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznejw Kolbuszowej: http://www.biblioteka.kolbuszowa.pl/index.php/aktualnosci/informacje/kolbuszowa/1163-program-tygodnia-bibliotek-2015.html