Jasło: Islandia w Klubie Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

• 13-05-2015
Jasło: Islandia w Klubie Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle MBP w Jaśle

Islandia w Klubie Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Co  Islandczycy jedzą na śniadanie? Dlaczego żaden dom nie posiada plastikowych okien, a  dziewczyny  nie chodzą w spodniach? Odpowiedź na te i inne pytania otrzymamy podczas kolejnego spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika.

Swoimi wrażeniami i refleksjami  z pobytów w Islandii podzieli się Remigiusz Gogosz. Poznamy  historię  Islandii i  codzienne życie na wyspie, dowiemy się  jak obchodzone są święta i inne uroczystości oraz czym może nas zaskoczyć islandzka kuchnia.

Remigiusz Gogosz – jaślanin,  historyk, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim. W roku akademickim 2011/2012 przebywał na Islandii w ramach stypendium Ministerstwa Edukacji Islandii w programie „Icelandic Studies for Foreign Students”. Uczestniczył także w rocznym kursie języka staroislandzkiego, religii skandynawskiej oraz literatury staroskandynawskiej. W 2013 roku przebywał na praktykach w The Árni Magnússon Institute for Icelandic Studies w Reykjaviku.

Spotkanie odbędzie się 13 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

Źródło: MBP w Jaśle