Dębica: Tydzień Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

• 08-05-2015
Dębica: Tydzień Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Dębicy MiPBP w Dębicy

Tydzień Bibliotek 2015 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

W dniach 8-15 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich już po raz dwunasty organizuje Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2015 odbywa się pod hasłem: "Wybieram bibliotekę". Życie człowieka to nieustanne wybory, te codzienne jak również te istotne wybory życiowe. O uwagę i zainteresowanie odbiorcy walczą różne media a na uczestników czekają liczne oferty edukacji i rozwoju osobistego oraz sposobu spędzania wolnego czasu, dlaczego więc "wybieram bibliotekę"?

Biblioteki oprócz tego, że gromadzą i udostępniają dorobek piśmienniczy, są gwarantem stabilnego, najszerszego i zgodnego z prawem dostępu do informacji. To również miejsce interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć. Biblioteki realizując zadania edukacji informacyjnej umożliwiają zdobywanie nowych kompetencji i zapobiegają cyfrowemu wykluczeniu. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek umożliwia zaprezentowanie tych cech, które sprawiają, że biblioteka jest instytucją nieodzowną i atrakcyjną.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek i z tej okazji przygotowała ciekawy program zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na tych, którzy "wybiorą bibliotekę" czekają liczne atrakcje takie jak m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, konkurs, quiz on-line i wiele innych. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: MiPBP w Dębicy