Sanok: Spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

  • 24-04-2015
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim - pisarzem, poetą, podróżnikiem.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki studiował teologię, potem filozofię w Poznaniu i Wrocławiu, filologię islandzką w Rejkiawiku. Przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, gdzie wydał dwa tomiki wierszy w języku islandzkim.

Publikował opowiadania w "Studium", "Czasie Kultury", "Twórczości", "Lampie", "Portrecie" i "Gazecie Wyborczej".Jako pisarz zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań "Stacja Bielawa Zachodnia". Opublikowany w 2006 roku dyptyk "Dom Róży. Krýsuvík" był nominowany do nagrody Nike. W 2007 roku ukazały się trzy jego książki - "Kołysanka dla wisielca" i "Raz. Dwa. Trzy" oraz "Wariat". Za "Wariata" Klimko-Dobrzaniecki otrzymał nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, za "Kołysankę dla wisielca" - do Nagrody Mediów Publicznych "Cogito". W 2007 roku znalazł się również na liście kandydatów do Paszportów "Polityki". W 2009 opublikował autobiografię "Rzeczy pierwsze", następnie powieści "Bornholm,Bornholm", "Grecy umierają w domu", "Pornogarmażerka" i najnowszą powieść "Preparator", która ukazała się w tym roku.

Spotkanie odbędzie 24 kwietnia o godz. 18.00 w Wypożyczalni MBP.

Źródło: http://www.biblioteka.sanok.pl/

Czytany 859 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij