Przemyśl: Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"

• 30-04-2015

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zaprasza do udziału w Konkursie fotograficznym PRZYŁAPANI NA CZYTANIU.

Przemyska Biblioteka Publiczna ogłaszając konkurs fotograficzny PRZYŁAPANI NA CZYTANIU nawiązuje do znanej europejskiej kampanii, której celem jest popularyzacja książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.

Zadaniem konkursu jest ciekawe, oryginalne, jak również humorystyczne przedstawienie „przyłapanych na czytaniu”, pokazanie jak i gdzie czytamy bądź tkwimy w lekturze.

ORGANIZATORZY:
- Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego,
- Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział w Przemyślu.

CEL KONKURSU:
- Promowanie książki i czytelnictwa.
- Propagowanie sztuki fotografowania jako jednej z form artystycznego wyrazu.
- Wskazanie na fotografię jako sztukę wyrażania emocji i środka komunikacji międzyludzkiej.

UCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie fotografii przedstawiających czytających, ”przyłapanych na czytaniu” w różnym otoczeniu (biblioteka, sklep, przychodnia, park, dom, autobus itp.).

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 30 kwietnia 2015 r. do Przemyskiej Biblioteki Publicznej (Czytelni Głównej) ul. Grodzka 8.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej Przemyskiej Biblioteki Publicznej: http://www.biblioteka.przemysl.pl/