Krosno: Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

  • 23-04-2015
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Krosno: Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim Fot.: KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie zaprasza na spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim.

Spotkanie autorskie będzie miało miejsce 23 kwietnia 2015 r., o godz. 17:00 w Saloniku Artystycznym KBP w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 41.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, ur. 1967 r., pisarz, poeta, scenarzysta, filmowiec i podróżnik. Studiował teologię w Koszalinie, filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i filologię islandzką w Reykjaviku. Wydał trzy tomiki wierszy po islandzku i po angielsku. Publikował opowiadania w „Studium”, „Czasie Kultury”, „Twórczości”, „Lampie” i „Portrecie”. Debiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Stacja Bielawa Zachodnia”. Rozgłos przyniosła mu quasi-powieść składająca się z dwóch odrębnych nowel: „Dom Róży” i „Krýsuvík”, która otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Hubert Klimko-Dobrzaniecki był także nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz do Nagrody Mediów Publicznych Cogito. W 2007 roku znalazł się na liście kandydatów do Paszportu Polityki. Jest autorem książek: „Wiersze z szafy”, „Wiersze z wiatru/Opowieści z Europy” (2002), „Stacja Bielawa Zachodnia” (2003), „Dom Róży. Krýsuvík” (2006), „Raz. Dwa. Trzy” (2007), „Kołysanka dla wisielca” (2007), „Wariat” (2007), „Rzeczy pierwsze” (2009), „Bornholm, Bornholm” (2011), „Grecy umierają w domu” (2013), „Pornogarmażerka” (2013).

Spotkanie w ramach projektu „Sposób na czytanie”.

Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Krośnie, współorganizator: Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie.

Źródło informacji: www.kbp.krosno.pl

Czytany 1105 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij