Jedlicze: Spotkanie autorskie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel

• 23-04-2015
Plakat: GBP w Jedliczu Plakat: GBP w Jedliczu

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kacpra Wojnara w Jedliczu zaprasza na spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 w GBP w Jedliczu, ul. Tokarskich 22.

Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach ("Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie" - 2010 rok, "W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" - 2011 rok. "Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku" - 2012 rok, "Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim" - 2013 rok. Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze), na ten projekt Autorka otrzymała stypendium dla twórców Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Samorządu Województwa Pomorskiego. W przygotowaniu "Historia Gdańska dla dzieci". Za rok 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje. Za rok 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.

Informacja o autorce  z oficjalnej strony pisarki: www.annaczerwinskarydel.com/

Na spotkaniu będzie można nabyć książki autorki i otrzymać autograf.

Zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu.

Źródło informacji: http://biblioteka.jedlicze.pl