Stalowa Wola: Zapomniany bohater – gen. Tadeusz Rozwadowski i zapomniani politycy

• 28-03-2015
Fot.: MBP Stalowa Wola Fot.: MBP Stalowa Wola

Stowarzyszenie Polskiej Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego w Stalowej Woli organizuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej konferencję „Zapomniany bohater – gen. Tadeusz Rozwadowski” oraz zaprasza na wykład „Zapomniani politycy polskiej myśli narodowej. Część I: X - XV wiek”.

Konferencja odbędzie się 28 marca o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Program konferencji:
11.30 - Przywitanie gości
11.35 - Rodzina jako środowisko wychowania do patriotyzmu” – ks. prof. dr hab. Jerzy Kułaczkowski
12.10 – „Rodzina i jej rola w formacji człowieka i narodu. Rozważana na przykładzie losów generała Tadeusza Rozwadowskiego” – prof. Paweł Skrzydlewski
13.00 – „Rola gen. Tadeusza Rozwadowskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 roku” - dr Marcin Paluch
13.40 – „Uwarunkowania polityczne przysięgi wojskowej gen. Tadeusza Rozwadowskiego. Przysięga wojskowa a lojalność” – Maciej Sobieraj IPN Lublin
14.15 – podsumowanie konferencji

Wykład otwarty ks. prof. dr hab Jerzego Kułaczkowskiego „Zapomniani politycy polskiej myśli narodowej. Część I.  X - XV wiek” odbędzie się w Bibliotece Międzyuczelnianej – 26 marca o godzinie 18.30.

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl