Rzeszów: Czytam w podróży... Herberta

• 24-03-2015

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w III. edycji ogólnopolskiej akcji społecznej Czytam w podroży… Herberta, która odbędzie się 24 marca 2015 r.

W filiach i oddziałach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Czytelnicy będą mogli odebrać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Tego dnia wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

Wolontariuszy spotkać będzie można w środkach transportu miejskiego oraz na przystankach autobusowych. Zakładki dystrybuowane będą również w bibliotekach, księgarnio-kawiarniach, a także w ponad 200 oddziałach Alior Banku.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 r. z inicjatywy wdowy po Poecie, Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.

Projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół.

Spot promujący akcję: http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/441-anna-prochniak-i-jozef-pawlowski-czytaja-w-podrozy-herberta