Stalowa Wola: O żołnierzach wyklętych z Dionizym Garbaczem

• 10-03-2015
Stalowa Wola: O żołnierzach wyklętych z Dionizym Garbaczem Fot.: MBP Stalowa Wola

We wtorek, 10 marca o godz. 17 w sali bankietowej (II piętro) Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli przy ul. Popiełuszki 10 Wydawnictwo Sztafeta zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników historii naszego regionu na spotkanie autorskie z Dionizym Garbaczem. Autor opowie o swojej najnowszej książce „Czas Wyklętych”. Pozycja powstała w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Pisząc tę książkę, miałem w zamiarze przywrócić pamięć o tych patriotach z naszej ziemi, którzy ginęli, którzy byli więzieni, bici, mordowani, represjonowani, a którzy po prostu walczyli o wolną i sprawiedliwą Polskę. Mam nadzieję, że karty tej książki pozwolą bliżej poznać czas wyklętych, czas wierności przysiędze i meandrów walki o niepodległą ojczyznę - wyjaśnia na początku swej książki autor.

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl/